خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
از ابتدای سال جاری؛

۲۲۰۰ نفر از آموزش های هلال احمر در شهرستان قاین بهره مند شدند

رئیس جمعیت هلال احمر قاین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، دو هزار و ۲۰۰ نفر از آموزش های عمومی و تخصصی هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ مجتبی اکبری با اشاره به اهمیت ارائه آموزش های هلال احمر به جامعه بیان کرد: آموزش عامل اصلی و محوری در کاهش تلفات جانی و مالی در حوادث مختلف است.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش های مختلف امدادی همواره در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد، افزود: از ابتدای سال بیش از دو هزار نفر آموزش های عمومی و همگانی هلال احمر را فرا گرفته اند.

اکبری از ارائه آموزش های تخصصی جمعیت هلال احمر به بیش از ۲۰۰ نفر خبر داد و اظهار کرد:شرکت کنندگان در دوره‌ها با مباحث مدیریت صحنه حادثه، ارزیابی حادثه، مدیریت راه‌های تنفس هوایی مصدوم آشنا شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر قاین افزود: تریاژ در حوادث و آشنایی با علائم و آسیب های روانی در حوادث و سلامت روانی حادثه دیدگان از دیگر مباحث ارائه شده در دوره‌های آموزشی بوده است.

بنا به گفته وی، دوره آموزشی تخصصی اقدامات پایه پیش بیمارستانی و حمایت های روانی و اجتماعی در حوادث 24 ساعته با شرکت 45 نفر از امدادگران برادر از دیگر دوره‌های برگزار شده است.

مشاهده ۱۸
/
۱۴۰۲/۰۶/۱۸- ۱۴:۳۸
/
شنبه 18 شهریور 1402 - 14:38
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه