خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
در چهارمین روز از هفته دولت؛

عملیات ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای «پایهان» در زیرکوه کلنگ زنی شد

طی مراسمی در چهارمین روز از هفته دولت، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی، عملیات احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای « پایهان» در زیرکوه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، طی مراسمی عصر یکشنبه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، فرماندار زیرکوه و جمعی دیگر از مسئولان، عملیات احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای «پایهان» در زیرکوه کلنگ زنی شد. 

محمد علی کاوسی در این مراسم با بیان اینکه این پروژه در راستای ارائه خدماتی مطلوب و کاهش مدت زمان رسیدن به صحنه حوادث احداث می‌شود، افزود: برای احداث این پروژه در گام اولیه، ۱۶ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وی عرصه پایگاه امداد و نجات جاده ای پایهان را هفت هزار متر مربع و زیربنای پروژه را ۱۸۵ متر مربع اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی خراسان جنوبی و وضعیت جاده‌های خراسان جنوبی، این پایگاه می‌تواند خدمات مطلوبی در بروز حوادث به هموطنان ارائه کند.

کاوسی با اشاره به زلزله سال ۹۱ در شهرستان زیرکوه اظهار کرد: همچنین با توجه به وجود گسل اردکول در این منطقه و موقعیت اقلیمی‌شهرستان، احداث و توسعه پایگاه‌های امداد و نجات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان با بیان اینکه این پایگاه از نوع تیپ دو شامل سوله ۲۴۰متر مربع و پد بالگرد است، گفت: امید است بتوانیم با تخصیص اعتبار لازم و مشارکت هر چه بیشتر از سوی خیرین، در کوتاه مدت این طرح را بهره برداری برسانیم.

بنا به گفته کاوسی، در حال حاضر پایگاه موقت امداد و نجات با حضور سه امدادگر و یک دستگاه آمبولانس در این منطقه فعال است.

مشاهده ۴۰
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۵- ۱۹:۱۹
/
یکشنبه 5 شهریور 1402 - 19:19
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه