خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین؛

160 داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به عراق اعزام شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی امروز پنج شنبه، 160 نفر پزشک، پرستار، نجاتگر و غیره از خراسان جنوبی به عراق اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی هم در در آیین بدرقه تیم های بهداشت و درمان اعزامی از خراسان جنوبی با بیان اینکه امام حسین (ع) معجزه ای از سوی خدا است، بیان کرد: بر اساس روایات، زیارت اربعین یکی از علائم شیعه بوده و اربعین به عنوان نقطه نجات بین المللی برای مردم دنیا است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم های اربعین بیان کرد: شیعه، سنی، ارمنی، بودایی و از هر نژادی برای عزاداری امام حسین(ع) سر از پا نمی‌شناسند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه خدمت به زائران اربعین توفیق بزرگی بوده که باید ارج نهاده شود، گفت: همراهی با این کاروان عظیم بین المللی حسینی که برای نجات نوع بشر از زیر بار غول های بیابانی لیبرال غربی است، اقدامی‌بسیار ارزشمند است.

محمد علی کاوسی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم در این مراسم بیان کرد: خراسان جنوبی در زمینه اقدامات درمانی در خارج کشور در اربعین سال گذشته به عنوان الگویی برای کشور معرفی شد.

وی با بیان اینکه امداد و نجات داخل کشور، بهداشت و درمان و امداد و نجات خارج کشور بر عهده هلال احمر است، افزود: طی سال گذشته جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، مرکز پزشکی حج و زیارت و دانشگاه علوم پزشکی، در بحث خدمات درمانی در کاظمین ورود کرد و خدمات خوبی رقم زد.

کاوسی ادامه داد: تجربه سال گذشته باعث شد که در سال جاری، مدیریت درمانگاه‌ها و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در شهر کاظمین بر عهده جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی قرارگیرد.

وی با بیان اینکه امروز 160 نفر پزشک، پرستار، نجاتگر و غیره از خراسان جنوبی به عراق اعزام می‌شوند، افزود: هزینه‌های هلال احمر در کاظمین کاهش یافته چراکه بسیاری از خدمات و اقدامات داوطلبانه انجام می‌شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش امداد و کمک های اولیه، بیان کرد: شهروندان می‌توانند دوره آنلاین رایگان آمادگی برای مراسم اربعین حسینی در سامانه آموزش‌های مجازی جمعیت هلال احمر(خادم) را فراگرفته و گواهینامه کسب کنند. 

وی با اشاره به برگزاری دوره رایگان آموزش و کمک های اولیه در 11 نقطه استان بیان کرد: خود مراقبتی و خود امدادی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به طرح «مرهم زائر» اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، داروی مازاد در منزل که در شرایط مناسبی نگهداری شده، برای تأمین داروهای مورد نیاز زائران جمع آوری شده است.

هاشم هیهات، مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی هم در این دیدار بیان کرد: سال گذشته با همکاری هلال احمر، 47 هزار زائر از خدمات پاسمان، تزریقات، سرم تراپی و درمان بهره مند شده اند.

مشاهده ۴۲
/
۱۴۰۲/۰۶/۰۲- ۱۶:۵۲
/
پنج شنبه 2 شهریور 1402 - 16:52
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه