خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
در راستای کاهش حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی و خشکسالی؛

۱۰۰ امدادگر خراسان جنوبی آموزش های آشنایی با تغییرات اقلیمی و خشکسالی را فرا می‌گیرند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های ناشی از حوادث تغییرات اقلیمی، ۱۰۰ امدادگر استان آموزش های آشنایی تغییرات اقلیمی و خشکسالی با گرایش حمایت های روانی را فرا می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد علی کاوسی در حاشیه آیین افتتاحیه دوره آموزشی تغییرات اقلیمی و خشکسالی با گرایش حمایت های روانی در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط اقلیمی و‌ جغرافیایی خراسان جنوبی بیان کرد: تغییرات اقلیمی یکی از تهدیدهای مهم قرن ما بوده که منجر به حوادث اقلیمی مختلف شده است.

وی با بیان اینکه خشکسالی‌های شدید، سرما و گرمای بی سابقه در استان مشکلاتی را ایجاد کرده است، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با همکاری فدراسیون بین المللی سلیب سرخ و از محل منابع اعتبارات این فدراسیون کارگاه دو روزه آموزشی تغییرات اقلیمی و خشکسالی با گرایش حمایت های روانی را به مدت دو روز در شهرستان فردوس برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ نفر از امدادگران، نجاتگران و اعضای کانون‌های نیکوکاری آموزش های لازم را فرا‌ می‌گیرند، گفت: امید است بتوانیم اقدامات خوبی در راستای توجیه مردم به ویژه در روستاهای آسیب دیده انجام دهیم.

کاوسی انسان‌ها را عامل اصلی تغییرات اقلیمی دانست و افزود: رفتارهای اشتباه برخی از شهروندان اعم از ساخت و ساز در مسیر رودخانه‌ها حوادث را تشدید می‌کند که نیازمند آگاه سازی است.

بنا به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، تربیت سفیرانی برای پیشگیری و کاهش آسیب های اقلیمی را مهم ترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.

مشاهده ۶۹
/
۱۴۰۲/۰۵/۱۴- ۱۲:۴۴
/
شنبه 14 مرداد 1402 - 12:44
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه