خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲

برگزاری مراسم عزاداری هیئت علی اکبر(ع) هلال احمر در بیرجند/ امدادگران در سوگ پسر فاطمه(س)

امدادگران، جوانان و داوطلبان هلال احمر خراسان جنوبی در قالب هیئت علی اکبر(ع) به برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) و یاران باوفایش پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ این روزها خراسان جنوبی حال و هوای دیگری دارد. در هر کوچه و پس کوچه اش پرچم یا حسین(ع) به اهتزاز درآمده و بیرق های عزا برافراشته شده است. دیوارهای شهر ذهنت را به کربلا گره میزند.
این روزها هر کسی بنا به بضاعتش به دنبال نوکری برای حسین(ع) است. یکی در حاشیه خیابان ایستگاه صلواتی راه اندازی کرده، یکی رایگان ماشین نویسی می‌کند و دیگری برای رفاه عزاداران شهید کربلا، فضاهایی مناسب آماده کرده است.
هیئت ها از چند ماه پیش برنامه‌هایشان را چیده اند و مساجد‌ میزبان محافل عزا هستند. حضور کاروان‌هایی مانند کاروان نینوا و دسته روی هیئت ها در سطح بیرجند، عشق مردمان این دیار به ائمه اطهار را روایت می‌کند.
امروز هم جمعی از جوانان، داوطلبان و پرسنل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گرد هم آمدند تا با ناله‌هایی از جنس دلتنگی، عاشقانه‌هایشان برای حسین(ع) و یاران با وفایش را بسرایند. میدان مادر بیرجند میعادگاه عاشقانی است که در اولین ساعات صبح ششم محرم، برای سوگواری پسر فاطمه(س) جمع شده اند.
بوی اسپند، صدای مداح و حضور پر شور جوانان که با عنوان «هیئت علی اکبر(ع)» آمده اند، روح و روانت را صیقل می دهد. چه زیبا همصدا با مداح، دلتنگی‌هایشان را مدح می‌کنند. آمده اند تا بگویند امروز همچون علی اکبر(ع) برای نثار خون خود در راه دین هیچ واهمه ای ندارند و حسینی وار برای حفظ دین پاسداری‌ می‌کنند.
امروز جوانان زیادی از دل جمعیت هلال احمر آمده اند تا هیئتی وار بر مزار شهدا حضور یابند و عزاداری‌هایشان را برگ تعهدی برای هم پیمان شدن با شهدای کربلا و انقلاب به ضمانت بگیرند.
حجت الاسلام محمد علی درویشی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه راه امام حسین(ع) و قیام عاشورا هیچگاه فراموش نمی‌شود، افزود: امر به معروف و نهی از منکر، بر پا داشتن واجبات دین اعم از نماز و حجاب زینبی از جمله پیام های عاشورا بوده که باید مورد توجه جامعه قرار گیرد.
وی با اشاره به حضور جوانان هلال احمر در هیئت علی اکبر(ع) بیان کرد: مراسم سوگواری هیئت علی اکبر(ع) از میدان مادر بیرجند آغاز شد و مداحی، سینه زنی، زیارت بوستان شهدای گمنام از جمله برنامه‌های ششمین روز محرم بوده است.

مشاهده ۱۲۱
/
۱۴۰۲/۰۵/۰۲- ۱۳:۴۳
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه