خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
رئیس سازمان داوطلبان از اجرای طرح مرهم زائر خبر داد؛

مشارکت دارویی مردم با هلال احمر برای خدمت رسانی به زائرین اربعین

با اعلام فراخوان و در قالب طرح "مرهم زائر"، عموم مردم می‌توانند با جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات دارویی به زائرین مراسم اربعین حسینی(ع) همکاری کنند و داروهای سالم و مازاد بر مصرف خود را به شعب،خانه‌های هلال و پایگاه‌های این جمعیت در سراسر کشور تحویل دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ این جمعیت همه ساله در مراسم اربعین حسینی (ع) خدمت به زائرین را سرلوحه وظایف خویش قرار می دهد.

جمعیت هلال احمر همواره برای جلب مشارکت های مردمی و خیرین در امور عام المنفعه و بشردوستانه اهتمام دارد و به همین منظور، سازمان داوطلبان در قالب طرح ملی"مرهم زائر" و برای تامین بخشی از اقلام دارویی مورد نیاز این مراسمِ جهانی و اجتماعِ انبوه، اعلامِ مشارکتِ عمومی می نماید.

عمومِ هموطنان،خیرین و حامیانِ حقوقی می‌توانند در راستای مسئولیتِ اجتماعی خویش و همچنین خدمتِ دارویی و درمانی به زائرینِ اربعینِ حسینی (ع)، داروهای اهدایی خود را با لحاظ نمودن شرایط خاص به تمام شعب شهرستانی ،خانه‌های هلال و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تحویل نمایند.

بر اساس این گزارش؛ شرایط داروهای اهدایی نیز مطابق با شیوه نامه طرح مرهم زائر اعلام و ابلاغ شده است که مبتنی بر آن،داروها باید با بسته بندی مناسب و ترجیحا با بسته بندی اولیه کارخانه باشد،داروهای یخچالی و داروهای دارای شرایط نگهداری در دمای ۱۵تا۲۰درجه نباشد، داروهای مایع،نیمه جامد ،اسپری‌ها و شیاف ها با بسته بندی باز و نیز قرص ها،کپسول ها،پرل ها به صورت فله ای و باز شده نباشد.

جمعیت هلال احمر همچنین از همکاری داوطلبانه داروخانه‌ها و شرکت های دارویی در طرح مرهم زائر و اهدای داروهای پرمصرف در تجمعات انبوه به جمعیت هلال احمر،استقبال می‌کند.

این گزارش می افزاید: جمع آوری داروها با همکاری و همیاری اعضای سازمان‌های داوطلبان و جوانان و تفکیک داروها توسط افراد واجد صلاحیت از جمله اعضای کانون‌های دانشجویی هلال احمر در دانشگاههای علوم پزشکی و تکنسین‌های دارویی با نظارت مشترک معاونت بهداشت،درمان و توانبخشی و مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر صورت می‌گیرد.

سلیمی اضافه کرد: داروهای اهدایی پس از طی فرایند تفکیک،برای انتقال به کشور عراق و توزیع در مراکز درمانی تحت نظارت جمعیت هلال احمر ایران،در اختیار مرکز پزشکی حج و زیارت این جمعیت قرار می‌گیرد.

مشاهده ۷۹
/
۱۴۰۲/۰۴/۳۱- ۱۰:۴۵
/
شنبه 31 تیر 1402 - 10:45
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه