خراسان جنوبی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تاکید کرد؛

ضرورت توسعه مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌ها/ارائه آموزش های کارآفرینی به قشر جوان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: توسعه مشارکت جوانان در تصمیم گیری‌ها و ترویج فرهنگ بشردوستی با استفاده از ظرفیت این قشر از رسالت های امور جوانان هلال احمر است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد علی کاوسی در گردهمایی کارشناسان و رابطین خبری حوزه جوانان سطح استان، بیان کرد: ترویج فرهنگ بشردوستی، صلح و نوع دوستی در بین مردم و جوانان از رسالت های امور جوانان هلال احمر بوده که از ارزش بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به کسب رتبه اول هلال احمر خراسان جنوبی در طرح‌ همتا، بیان کرد: در شرایط پیش روی جامعه نیاز است سازمان‌های فرهنگی اعم از هلال احمر در راستای جذب جوانان و پیش بینی برنامه‌هایی ویژه ایام فراغت این قشر اقدام کند. 

کاوسی توسعه مشارکت جوانان در تصمیم گیری‌ها را از دیگر رسالت های امور جوانان هلال احمر دانست و افزود: نقش جوانان در اساسنامه هلال احمر بسیار پر رنگ دیده شده به گونه ای که یکی از مهم ترین ارکان مهم این اساسنامه، ورود جوانان و جذب این قشر برای انجام فعالیت های بشر دوستانه است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: فاصله برنامه‌های جوانان با اهداف امور جوانان هلال احمر، یکی از آسیب های موجود در حوزه‌های جوانان در خراسان جنوبی بوده که نیازمند آسیب شناسی است. 

وی با تاکید بر انجام کارهای تیمی و استفاده از خرد جمعی در برنامه‌های هلال احمر، بیان کرد: با توجه به فرهنگ و سنت خراسان جنوبی، تدوین الگوی جوانان از اهمیت بالایی برخوردار بوده که توجه ویژه متولیان مربوطه در جمعیت هلال احمر را می طلبد.

کاوسی با بیان اینکه باید آموزش ها، الگوها و برنامه‌های اجرایی متناسب با فرهنگ و اخلاق جوانان استان باشد، گفت: همچنین از مسئولان جوانان هلال احمر در استان خواستاریم از آمار سازی به جد پرهیز کنند.

وی خواستار توصیه فعالیت های کارآفرینی به جوانان شد و‌ افزود: علی رغم ظرفیت های موجود در خراسان جنوبی، مردم و جوانان استان توان کارآفرینی و ایجاد شغل را ندارند که نیاز است جوانان آموزش های کارآفرینی لازم را بیاموزند.

کاوسی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر، سازمانی مردمی و بی طرف بوده که باید در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران به صرف بشردوستی و‌ انسان دوستی خدمت کرده و از مسائل سیاسی پرهیز کند.

حجت الاسلام علی محمد درویشی هم در این جلسه ضمن تقدیر از اجرای طرح های فرهنگی «همتا» و‌ «رفیق خوشبخت» در هلال احمر استان، بیان کرد: فعالیت کانون‌های جوانان، دانشجویی و طلاب باید به جامعه اطلاع رسانی شود.

وی خواستار بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه‌های اجرایی در هلال احمر شد و افزود: همچنین باید اساس نامه جمعیت هلال احمر، نظام نامه حوزه نمایندگی جمعیت و دستورالعمل های موجود نقشه راه مسئولان این سازمان باشد.

مشاهده ۳۵
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۱- ۱۴:۳۸
/
دوشنبه 1 خرداد 1402 - 14:38
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه