خراسان جنوبی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
فرماندار نهبندان:

کم آبی روستاهای نهبندان در کنار وجود معادن طلا/ حرکت عظیم هلال احمر قابل تقدیر است

ایروانی گفت: در طرح نذر آب ۵، آبرسانی به روستاهای نهبندان با همکاری هلال احمر استان گلستان و خراسان‌جنوبی انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ ابوالفضل ایروانی فرماندار شهرستان نهبندان صبح امروز در آئین افتتاح طرح ملی نذر آب ۵ در شهرستان نهبندان، اظهار کرد: امروز در شهرستان نهبندان شاهد حرکت عظیم و نذر متفاوت به نام نذر آب از سوی هلال احمر گلستان با همکاری هلال احمر استان خراسان جنوبی هستیم.

وی افزود: نذر آب نذری در دنیایی است که شاهد جنگ تمام عیار در عرصه آب آشامیدنی هستیم.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه در شهرستان خشک و کویری هستیم، بیان کرد: علی رغم وجود معادن زیاد در نهبندان اما آب شرب مورد نیاز در این مناطق و محل زندگی مردم نداریم.

ایروانی عنوان کرد: با همکاری هلال احمر شناسایی‌های جهت تامین آب شرب در این مناطق انجام و امروز شاهد آبرسانی در نهبندان با کمک جمعیت هلال احمر استان گلستان هستیم.

وی به آبرسانی به روستای هیرد اشاره و اظهار کرد: در روستایی که معدن طلا دارد آب شرب نداریم که با تلاش هلال احمر و با اجرای طرح نذر آب این امکان فراهم شده که قابل تقدیر است.

فرماندار شهرستان نهبندان گفت: طی جلساتی که برگزار شد کاروان نذر آب استان گلستان در کنار آب رسانی بحث بهداشتی را پیگیری کرده و با حضور پزشکان در این منطقه نظام برنامه ریزی و نیاز سنجی در سطح شهرستان انجام شده است.

ایروانی بیان کرد: اگر اقدامی‌با نیازسنجی همراه شود موثر خواهد بود و ان شاءالله این اقدامات ادامه داشته باشد.

مشاهده ۶۳
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۸- ۱۶:۳۸
/
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1402 - 16:38
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه