خراسان جنوبی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

نهادهای محرومیت‌زدایی مانند هلال احمر به کمک آب بیایند

نخعی ضمن تشکر از فعالیت های هلال احمر، گفت: همانگونه که هلال احمر در بحث آب پای کار آمده، سایر نهادهای غیر دولتی که وظیفه محرومیت‌زدایی دارند پای کار بیایند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در آئین افتتاح طرح ملی نذر آب ۵ استان خراسان جنوبی شهرستان نهبندان، اظهار کرد: موضوع آب که امروز هلال احمر دنبال می‌کند موضوع مهمی است.

وی با بیان این‌که چالش آب چالش مهمی است، افزود: بحران آب بحران سراسری و تغییر اقلیم جدی است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی‌بیان کرد: در خراسان‌جنوبی با بیش از ۲۰ سال خشکسالی تغییر اقلیم را جدی نگرفتیم.

نخعی با تاکید براین‌که باید برای بحث تغییر اقلیم برنامه‌ریزی شود، اظهار کرد: در شهرستان نهبندان در بحث آب شرایط بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه باید پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان و خراسان‌ها جدی گرفته شود، گفت: این موضوع سال گذشته به قانون تبدیل شده که برای اجرایی شدن باید تسریع شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی‌گفت: طرح انتقال آب شروع شده و پیشرفت دارد

در خراسان جنوبی نیز بخشی از انتقال آب شروع شده که باید تسریع شود چراکه بحث آب جدی است.

نخعی تاکید کرد: پروژه انتقال آب به هر صورتی که هست باید توسط دولت جدی گرفته و دنبال شود.

وی به دیپلماسی آب اشاره و با تاکید بر این‌که قوی‌تر پیگیری شود، گفت:

حق آبه کشور از سمت افغانستان باید جدی گرفته شود درغیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: سالانه بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب از کشور خارج می‌شود که باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.

نخعی به پروژه سد بندان که چندین سال است در حال ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی روی زمین مانده اشاره کرد و افزود: مگر از آب مسئله ای مهمتر داریم‌ اگر احداث سد تسریع شود مشکلات آب در شهرستان نهبندان کمتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بحث اولویت گذاری مهم است و باید مدیریت شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی‌گفت: جای مدیران آب، بهداشت و درمان در این جلسات خالی است و باید حداقل در این گونه مراسم باشند و برای مردم توضیح دهند. 

نخعی ضمن تشکر از فعالیت های هلال احمر، گفت: همانگونه که هلال احمر در بحث آب پای کار آمده، سایر نهادهای غیر دولتی که وظیفه محرومیت‌زدایی دارند پای کار بیایند.

وی اظهار کرد: از ستاد اجرایی فرامین حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و آستان قدس انتظار داریم همانند هلال احمر به کمک آب بیایند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی‌گفت: در این شرایط سخت و بحرانی خشکسالی انتظار داریم به کمک آب آمده تا شرایط سخت تر از این را در شهرستان شاهد نباشیم.

انتهای پیام/

مشاهده ۷۲
/
۱۴۰۲/۰۲/۲۸- ۱۵:۳۸
/
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1402 - 15:38
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه