خراسان جنوبی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛

تجهیز انبارهای امداد و‌ نجات در خراسان جنوبی/ افزایش ۵۰ درصدی توان ترابری خودروی‌های امدادی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تجهیز انبارهای امداد و‌ نجات در خراسان جنوبی، افزایش ۵۰ درصدی توان ترابری خودروی‌های امدادی و توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ بابک محمودی در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی که با حضور مهندس عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سردار مهدوی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان برگزار شد، با اشاره به خدمات امدادی ارائه شده به مسافران نوروزی در استان بیان کرد: رضایت شهروندان از خدمات مطلوب ارائه شده، نشان از همدلی و همراهی بین مجموعه ای در استان داشته و نشان می‌دهد هلال احمر به عنوان اولویتی اصلی در این استان مطرح است.

وی با بیان اینکه علی رغم وجود محورهای پر تردد، جاده‌های دو طرفه و حجم تصادفات در استان، اقدامات رضایت بخشی توسط هلال احمر در امر خدمت رسانی‌ها انجام شده است، گفت: این امر نشان دهنده همت، همدلی، سرعت عمل تیم های هلال احمر است.

محمودی با اشاره به وسعت و‌ پهناوری خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به فاصله این استان از مرکز، خراسان جنوبی باید بتواند به صورت مستقل بحران‌های احتمالی را اداره کند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ تلاش می‌کنیم از نظر ارتباطات و تجهیز انبارها خراسان جنوبی را مورد توجه قرار دهیم، گفت: همچنین سرانه خودرویی خوبی به خراسان جنوبی تخصیص داده می‌شود و ۳۰ تا ۵۰ درصد توان ترابری این استان به لحاظ خودرویی افزایش می یابد.

وی از راه اندازی اولین واحد ویژه خواهران در استان خبر داد و گفت: آموزش ها و‌ تجهیزات تخصصی خراسان جنوبی، در اولویت کشوری قرار می‌گیرد و تا پایان شهریور شاهد تحرک خوبی در مجموعه هلال احمر خواهیم بود.

محمودی بیان کرد: نیاز است انبارها، آشیانه بالگرد و تیم واکنش سریع در کنار هم، مجموعه ای واحد را تشکیل دهند و این امر به عنوان پایلوت در خراسان جنوبی اجرایی شود.

گفتنی است؛ دیدار و گفتگو با امدادگران طرح خدمات نوروزی هلال احمر در شهرستان‌های قاین و بیرجند برنامه‌‌های سفر رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به خراسان جنوبی بوده است.

مشاهده ۱۴۷
/
۱۴۰۲/۰۱/۱۲- ۱۲:۴۰
/
تعداد بازدید:147 شنبه 12 فروردین 1402 - 12:40
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه