خراسان جنوبی
امروز دوشنبه  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

معاینه پزشکی ۱۱۲۰ نفر از متقاضیان اعزام به حج در خراسان جنوبی

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از انجام معاینات پیش از اعزام حج ۱۴۰۲ برای هزار و ۱۲۰ زائر در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ مجید رضا لطیفی با اشاره به اهمیت معاینات پزشکی زائرین حج ۱۴۰۲ در استان خراسان جنوبی، بیان کرد: در ابتدای امر، معاینات متقاضیان مدیریت کاروان‌ها در دستور کار قرار گرفته تا روند شکل گیری کاروان‌های استان و متعاقب آن ثبت نام زائرین تسهیل شود.

وی با بیان اینکه صحت و سلامت مدیران کاروان‌های حج و‌ زائران از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: تمامی معاینات در خصوص‌ این عزیزان با دقت و حساسیت خاص و طبق دستورالعمل های مرکز پزشکی حج صورت گرفته است.

لطیفی با بیان اینکه معاینات پزشکی زائران از پنجم فروردین ماه سال جاری آغاز شده است، اظهار کرد: زائران بعد از ثبت نام اولیه در کاروان‌ها با فرم معرفی نامه معاینات به مراکز هلال احمر مراجعه می‌کنند.

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت هفت مرکز هلال احمر برای معاینات زائرین در سطح استان، گفت: تاکنون معاینه اولیه بیش از هزار و ۱۲۰ زائر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای این افراد بر اساس دستورالعمل صادره و متناسب با شرایط سنی زائرین، آزمایشات، نوار قلب، عکس قفسه سینه و ... درخواست شده است، گفت: پس از عودت نتایج به پزشک مربوطه در صورت عدم وجود مشکل، تاییدیه صحت و سلامت زائرین در سامانه ثبت معاینات انجام می‌شود.

مشاهده ۱۴۱
/
۱۴۰۲/۰۱/۱۰- ۱۴:۱۵
/
تعداد بازدید:141 پنج شنبه 10 فروردین 1402 - 14:15
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه