خراسان جنوبی
امروز پنج شنبه  ۶ مهر ۱۴۰۲
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

۳۳۳۶ دانش آموز خراسان جنوبی آموزش های طرح ملی دادرس را فرا گرفتند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، سه هزار و ۳۳۶ دانش آموز در سطح استان، آموزش های طرح ملی دادرس را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ مجتبی ابوالقاسمی‌بیان کرد: دانش‌آموزان به عنوان یکی از اقشار کلیدی و مؤثر تغییر نگرش در خانواده و جامعه، در راستای توسعه پایدار در مدرسه و با نظام آموزش و پرورش رشد و نمو می‌کنند.
وی ادامه داد: طرح دادرس «دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت» با هدف خود امدادی، دگرامدادی، ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به خصوص دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
ابوالقاسمی‌با بیان اینکه طی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، سه هزار و ۳۳۶ دانش آموز در سطح استان، آموزش های طرح ملی دادرس را فرا گرفتند، گفت: از این تعداد دو هزار و ۳۷۰ نفر دختر و هزار و ۶۶۷ دانش آموز پسر بوده اند.
وی با بیان اینکه این آموزش‌ها به همت ۶۲ مربی دادرس در ۱۲۲ مدرسه در سطح استان اجرایی شده است، گفت: در مجموع ۲۱۵ تیم آماده از بین دانش آموزان پایه هشتم، نهم و دهم در سطح مدارس آموزش‌های مد نظر را آموخته‌اند.
ابوالقاسمی اظهار کرد: پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی- ریوی، خونریزی پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل‌بندی، حمل مصدوم، اطفای حریق و اسکان اضطراری از جمله محورهای آموزشی این طرح بوده است.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به تأثیر گذاری این آموزش‌ها در زندگی دادرسان، بیان کرد: علاوه بر اینکه دانش آموزان آموخته‌هایشان را در راستای کمک به دیگران به ویژه خانواده بکارگیری می‌کنند، در افزایش معلومات فراگیران در سطح امدادی تأثیر بسزایی دارد.

مشاهده ۷۲
/
۱۴۰۲/۰۳/۰۷- ۱۲:۴۱
/
یکشنبه 7 خرداد 1402 - 12:41
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه