سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

امدادرسانی هلال احمر به 6هزار و 700 حادثه دیده در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، حمزه اسعد زاده، معاون امداد و نجات هلال احمر استان با اشاره به اقدامات هلال احمر در سال جاری بیان کرد: هلال احمر استان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶۵۸ مورد حادثه امداد رسانی داشته است.

وی با بیان اینکه شهرستان طبس با هزار و ۹۷۵ حادثه دیده، سربیشه با هزار و ۵۶ مورد و بشرویه با هزار و دو مورد به ترتیب بیشترین حادثه دیدگان سال جاری را داشته اند که نیازمند توجه است، اظهار کرد: با توجه به حجم بارندگی های بالا و وقوع سیل در بهار سال جاری، بیشترین آمار افراد حادثه دیده مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است.

اسعد زاده ادامه داد: همچنین محورهای جاده ای در شهرستان های قاین با ۸۶ مورد، طبس با ۶۵ مورد و سربیشه با ۴۳ مورد بیشترین آمار وقوع حوادث را به خود اختصاص داده اند.

وی اظهار کرد: از مجموع کل حوادث ۳۷۹ مورد حوادث جاده‌ای، ۵۲ مورد خدمات حضوری، ۱۱۴ مورد سیل و آبگرفتگی، ۷۹ مورد شهری، ۲۰ مورد کوهستان و ۱۴ مورد سایر حوادث بوده است.

اسعد زاده با بیان اینکه در این حوادث به شش هزار و ۷۰ آسیب دیده خدمات رسانی شده است، اظهار کرد: از این تعداد هزار و ۲۴۵ حادثه دیده در حوادث جاده ای و چهار هزار و ۳۴۴ مورد مربوط به حوادث سیل و آبگرفتگی بوده است.

وی از اسکان دو هزار و ۶۹۵ نفر در حوادث رخ داده خبر داد و اظهار کرد: ۳۳۰ نفر در این عملیات ها نجات یافته اند که از این تعداد ۷۴ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲۵۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

اسعد زاده بیان کرد: مجموع کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش، حادثه دیدگان ۱۵۷ درصد و حادثه دیدگان حوادث جاده ای ۳۹ درصد رشد داشته است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به عملیات امداد هوایی بیان کرد: بالگرد امدادی در سال جاری ۱۲ سورت پرواز برای امدادرسانی به حادثه دیده گان داشته است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۹۸۷ تیم عملیاتی هلال احمر به حوادث سال جاری اعزام شده است، اظهار کرد: دو هزار ۷۲۶ نیروی عملیاتی هلال احمر در این حوادث امداد رسانی داشته اند.

اسعد زاده با بیان اینکه برای امداد رسانی به این حوادث ۵۲۵ آمبولانس اعزام شده است، اظهار کرد: همچنین نیروهای هلال احمر طی سال جاری پنج مورد عملیات اطفا حریق داشته اند.

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری نیروهای هلال احمر ۸۷ مورد عملیات رها سازی انجام داده اند، افزود: میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده‌ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و ۹ دقیقه و ۷ ثانیه بوده است.


١١:٤٧ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٩٤    /    تعداد نمایش : ١٠خروج