سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

از 10مرداد لغایت 20شهریور؛

4 کاروان سلامت راهی مناطق محروم خراسان جنوبی می شود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در حوزه سلامت جامعه بیان کرد: انجام غربالگری تست قند خون و فشار خون از طرح های جمعیت در جلوگیری از بیماری های شایع است.

وی با بیان اینکه در این راستا طی سال گذشته برای سه هزار و 427 نفر غربالگری تست قند و فشار خون انجام شد، افزود: همچنین در سال جاری برای سه هزار و 665 نفر این غربالگری انجام شده است.

شهریاری با اشاره به اقدامات کاروان های سلامت هلال احمر در نقاط مختلف استان بیان کرد: طی سال گذشته 42 کاروان سلامت به شهرستان های استان اعزام شده اند.

وی ادامه داد: دو هزار و 81 نفر از خدمات این کاروان ها در زمینه ویزیت، داروی رایگان، مشاوره زنان و زایمان، روانشناختی و غربالگری تست قند خون و فشار خون بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در سه ماهه سال جاری هم هفت کاروان سلامت به شهرستان های سربیشه، طبس، زیرکوه، فردوس و درمیان اعزام شده و خدمات متعددی را به 494 نفر ارائه کردند.

وی از میزبانی خراسان جنوبی از چهار کاروان سلامت از دیگر استان ها خبر داد و افزود: در قالب اجرای طرح « نذر آب» کاروان هایی از استان های گیلان، یزد، اردبیل و خراسان رضوی در نقاط محروم خراسان جنوبی حضور می یابند.

شهریاری با بیان اینکه این کاروان ها در بازه زمانی 10 مرداد ماه تا 20 شهریورماه سال جاری به مناطق کم برخوردار استان اعزام خواهند شد، افزود: ویزیت پزشک عمومی، دندانپزشکی و سونوگرافی از جمله خدمات این کاروان ها است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات خداپسندانه هلال احمر در سال جاری افزود: طی سه ماهه سال جاری با همکاری این جمعیت، 47 نفر برای اولین بار به زیارت اماکن مذهبی مشرف شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه شش نفر با پرداخت دیه به مبلغ 43 میلیون تومان از زندان آزاد شدند، اظهار کرد: این اقدام هلال احمر برای اولین بار است که در استان صورت گرفته است.

وی از اهدای 218 واحد خونی توسط داوطلبان این جمعیت به نیازمندان در سه ماهه سال جاری خبر داد و گفت: طی این مدت 14 هزار بسته غذایی بین نیازمندان 11 شهرستان توزیع شده است.

شهریاری با بیان اینکه هزینه دارویی553 نفر از مددجویان به میزان یک میلیارد و 277 میلیون ریال پرداخت شده است، افزود: بیش از شش میلیارد ریال کمک نقدی و سه میلیارد ریال کمک غیر نقدی برای سیل زدگان کشور جمع آوری و به آن ها اهدا شده است.


٠٩:١٢ - چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٩٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج