دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

واکسینه شدن ۲ هزار و ۳۵۲ نفر زائر حج تمتع در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، مجید رضا لطیفی با اشاره به پیش رو بودن اعزام زائران حج تمتع بیان کرد: طبق قوانین کشور میزبان، تزریق واکسن مننژیت برای تمامی حجاج کشورهای اسلامی الزامی است بنابراین همه حجاج باید نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

نمایند مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی با بیان اینکه برای دو هزار و 270 زائر حج تمتع در قالب 16 کاروان در استان واکسن مننژیت تزریق شده است، گفت: پس از تزریق واکسن مننژیت، کارت واکسن تقدیم زائران شده که باید تا انتهای سفر همراه آن‌ها باشد.

وی با بیان اینکه 48 درصد زائران آقا و 52درصد خانم هستند، افزود: 23 نفر از زائران آقا و 15نفر از زائران خانم بالای 80سال سن دارند.

وی با بیان اینکه پیرترین زائر 94 سال و جوان ترین زائر 14 سال دارد، افزود: همچنین هشت پزشک کاروان های اعزامی به حج تمتع را همراهی می کنند.

لطیفی به معاینه و صدور تاییدیه پزشکی برای دو هزار و 352 متقاضی و عوامل حج تمتع اشاره کرد و گفت: در این معاینات برای حصول اطمینان از توانایی فرد آزمایش های رایج و مواردی اعم از پاراکلینیکی، نوار قلب، اکو و تست ورزش انجام شده است.

وی بیان کرد: با توجه به معاینات و کنترل های انجام شده، بیماری های شایع در بین زائران حج امسال، پیش از سفر دیابت، فشار خون و بیماریهای گوارشی تشخیص داده شده است.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی از برگزاری ۳۲ جلسه آموزشی ویژه متقاضیان خبر داد و افزود: توصیه های پزشکی قبل از عزیمت، سلامت بیماران در معرض خطر، بهداشت فردی، بهداشت تغذیه و بیماری های شایع از جمله مباحث مطرح شده در این جلسات بوده است.

لطیفی تعداد درمانگاه های پاراکلینیک مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر در مکه 5 درمانگاه و در مدینه 3 درمانگاه بیان کرد و گفت: تعداد مطب هایی که در هتل ها و در محل های پر تردد مستقر خواهند شد و بصورت 24 ساعته به زائرین خدمات ارائه خواهند داد 129 مطب است.


١٥:٢٩ - دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٦خروج