سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

امداد رسانی هلال احمر به 700نفر حادثه دیده از سیلاب در خراسان جنوبی


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمد رحیم شهریاری گفت: بر اثر بارندگی های سیل آسای یکم خرداد ، هلال احمر به 700نفر در شهرستان‌های سربیشه، درمیان، فردوس، نهبندان، طبس و بیرجند امداد رسانی کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیشتر حادثه دیدگان مربوط به سربیشه و درمیان بوده است، اظهار کرد: در روستای شیرگ سربیشه برای 119 خانوار شناسنامه امدادی صادر و اقلام زیستی و غذایی توزیع شد.
وی با اعلام اینکه 470 نفر از خدمات اسکان اضطراری هلال احمر بهره مند شده اند، افزود: 98 دستگاه چادر 261 بسته غذایی 72ساعته، 108 تخته موکت، 450 تخته پتو، نایلون، ست ظروف ، البسه و مواد بهداشتی بین اهالی مناطق سیل زده استان توزیع شده است.
وی به اعزام 240 نفردرغالب 47 تیم به مناطق سیل زده استان اشاره کرد و گفت: 68 خودروی امدادی و 50 دستگاه انواع موتور پمپ آب از تجهیزاتی بوده که در امر خدمت رسانی به سیل زدگان بکار گیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر به امداد هوایی در شهرستان درمیان اشاره کرد وگفت: توسط بالگرد هلال احمر 4 نفر که در محاصره سیل بودند به منطقه امن منتقل شدند.

شهریاری از اتمام کار تخلیه منازل آب گرفته روستای شیرگ سربیشه از آب و لجن خبر داد و افزود: با توجه به رطوبت منازل بهتر است همچنان مردم این روستا در چادرهای اضطراری اسکان داشته باشند.


١٤:٣٣ - شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٠٨٩    /    تعداد نمایش : ١٢٢خروج