سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

امداد رسانی هلال احمر به 550 نفر حادثه دیده از سیلاب در خراسان جنوبی/ نجات 11 نفر از سیلاب در خراسان جنوبیبه گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمد رحیم شهریاری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در پی بارندگی های اخیربه بیش از 60 مورد حادثه در شهرستان‌های سربیشه، درمیان، فردوس، نهبندان، طبس و بیرجند امداد رسانی شده که بیشتر این موارد مربوط به سربیشه و درمیان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۵۵۰ نفر از خدمات امدادی بهره مند شده اند، اظهار کرد: در روستای شیرگ سربیشه 350 نفر از خدمات اسکان اضطراری بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در روستاهای خراسان‌جنوبی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر نجات پیدا کردند، ادامه داد: از این ۱۱ نفر ۶ نفر در درمیان، ۲ نفر در ارتفاعات روستای خرو طبس و۳ نفر در سربیشه بودند.
وی از اعزام تیم امداد هوایی به شهرستان درمیان خبر داد و گفت: چهار نفر از حادثه دیدگان در روستای قوزشک شهرستان درمیان در محاصره سیلاب بودند که توسط امداد هوایی به منطقه امن انتقال یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی تیم‌های اعزامی هلال احمر به مناطق آسیب دیده از سیلاب روز گذشته ۳۹ تیم به تعداد ۱۲۰ نفر بودند و تجهیزاتی چون انواع موتور پمپ برای تخلیه آب به همراه داشتند.

شهریاری با اعلام اینکه 70 چادر در روستای "شیرگ آقا" سربیشه برای اسکان آسیب دیدگان توزیع شده ، اظهار کرد: تا کنون ۲۰۵ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۷۰ دستگاه چادر، ۱۰۰ تخته موکت و ۴۵۰ تخته پتو بین اهالی مناطق سیل زده استان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینک امداد رسانی ها در برخی از مناطق استان همچنان ادامه دارد، گفت: خودروی ارتباطات و 8 دستگاه لجن کش صبح امروز به روستای شیرگ آقا اعزام شده که هم اکنون تخلیه آب از منازل با 22 دستگاه انواع موتور پمپ در حال انجام است.


١٢:٥٣ - پنج شنبه ٢ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٠٧١    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج