دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان جوانان گذرگاه ورودی به جمعیت هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ وی با اشاره به اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، افزود: این سازمان عهده‌دار دو هدف توسعه مشارکت جوانان در تصمیم گیری‌ها و فعالیت‌های مربوط به آن‌ها و تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده سازی در انجام خدمات امدادی و عام‌المنفعه است.
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی به راهبردهای اصلی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در راستای تحقق اهداف این سازمان، تصریح کرد: اولین راهبرد سازمان اقدام به جذب جوانان علاقه‌مند است که در این راستا اعضای جوانان در شش کانون غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب، آزاد، روستایی و عشایر در سراسر کشور به انجام فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه مشغول هستند.
موهبتی دومین راهبرد سازمان جوانان هلال‌احمر را سازماندهی ذکر و توضیح داد: جوانان علاقمند برای شرکت در فعالیت های عام‌المنفعه و امدادی هلال احمر میتوانند با عضویت در سازمان جوانان هلال احمر و همچنین انجام انتخابات ضمن مشارکت در تصمیم گیری‌ها به فعالیت مذکور بپردازند.
وی بکارگیری و نگهداری از طریق تعریف فعالیت‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه در زمینه فعالیت‌های زیست محیطی، بهداشتی، سلامتی و حمایتی و امدادگری و تشویق، ترغیب و انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، نگهداری و حفظ آنان را از دیگر راهبردهای سازمان ذکر کرد.
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از عضویت ۲۶ هزار نفر در سازمان جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: معاونت جوانان هلال احمر استان دارای ۲۵ کانون جوانان، ۱۸ کانون روستایی، ۱۷ کانون طلاب، ۱۵۰ کانون دانش آموزی، ۲۸ کانون دانشجویی، ۶۹ کانون غنچه های هلال و ۲ کانون عشایری است.
موهبتی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۷۰۰ نفر کارت عضویت در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان را دریافت کرده‌اند، تبیین کرد: برگزاری المپیاد آماده استانی و کشوری(طرح دادرس)، برگزاری مسابقات رفاقت مهر و طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از برنامه‌های این معاونت است.
وی با اشاره به طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین، تصریح کرد: این طرح در سال جاری نوزدهمین دوره خود را با ۲۹ پست ثابت و سیار با مراجعه ۱۸۴ هزار نفر گذرانده است.
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در اهدای خون به منظور کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن پیشقدم بوده‌اند، تصریح کرد: ۳۰۰ نفر از اعضای جوانان در ۳ مرحله به صورت کاملا داوطلبانه در سال گذشته خون اهدا کردند.
موهبتی از برگزاری ۸ مانور امدادی از ابتدای امسال تا کنون توسط این معاونت در سطح کانون‌های دانش‌آموزی و دانشجویی خبر داد و افزود: مانور امداد و کمک‌های اولیه با حضور ۱۰۰ غنچه هلال در کانون های قاین و بیرجند از برنامه های اجرایی در هفته هلال احمر است.
وی با بیان اینکه جوانان جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی فعالیت‌های خود را براساس اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر انجام می‌دهند، تصریح کرد: انسانیت، بی‌طرفی، بی‌غرضی، استقلال، خدمات داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی از اهداف هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال‌احمر است.
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در راستای رسیدن به اهداف غایی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر برنامه های متفاوتی از جمله برنامه های نذر آب، نهضت سبز(درختکاری)، کاروان های نیکوکاری، طرح آسیب های اجتماعی، برگزاری اردو های استانی و کشوری فعالیت های پیشنهادی بشر دوستانه اجرا می‌شود.
موهبتی با اشاره به سیل اخیر، تصریح کرد: گر چه در نخستین روزهای سال نو خانه و کاشانه های پر مهر مردم دیار بر آب رفت، اما سیل مهربانی از دل مردم ایران بر زندگی آنان جاری شد.
وی خاطرنشان کرد: این سیل ویرانگر با خود غم و غصه، اضطراب، وحشت، بغض به همراه داشت اما ارمغانی شیرین از جنس همدلی و مهربانی، در میان موج های خروشانش برای مردمان زخم دیده بر جای گذاشت.
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی اعلام کرد: اعضای کانون های دانشجویی، جوانان، طلاب، روستایی، دانش آموزی و غنچه‌های هلال استان با اجرای طرح سیل مهربانی، یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون و ۹۷۲ هزار ریال به صورت نقدی و غیر نقدی برای کمک به سیل زدگان جمع آوری کردند.


١٣:٣٠ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٧١٢    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج