سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام دو کاروان سلامت به مناطق سیل زده بشرویه و سربیشه


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، احمد بخشی گفت: به مناسبت هفته هلال احمر که از 12 تا 19 اردیبهشت ماه می باشد، از صبح امروز (15 اردیبهشت) 100نفر از اهالی روستاهای بندان، نیگنان، هونویه، ریگو و ده محمد شهرستان بشرویه و 85 نفر از اهالی روستای خاکک بخش درح شهرستان سربیشه از خدمات اولین کاروان های سلامت هلال احمر در سال جدید بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات پزشکی، تهیه داروی و مشاوره رایگان و آموزش های امدادی در این کاروان ها ارائه شد، گفت: طرح کاروان سلامت از طرح های ملی جمعیت هلال احمر است که با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی و همچنین ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان برگزار می شود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: کاروان های اعزام شده به مناطق سیل زده شهرستان های بشرویه و سربیشه متشکل از 1متخصص داخلی، 2 پزشک عمومی، دو کارشناس مامایی و مبارزه با بیماری، 1 مربی امداد، یک روانشناس، 9 داوطلب و 8 نفر از پرسنل هلال احمر می باشد.
بخشی با بیان اینکه ارزش ویزیت و داروهای توزیع شده در قالب این طرح بیش از 10میلیون تومان است، گفت: در سال گذشته 42 کاروان به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام شدند.


١٥:٥٣ - يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٦٩١    /    تعداد نمایش : ١٣٧خروج