سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

با وجود مهار سیلاب

امدادرسانی در برخی مناطق خراسان جنوبی ادامه دارد


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی و شدت بارش ها از 25 تا 28 فروردین ماه جاری یکهزار و 906 نفر در حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی در استان خراسان جنوبی امدادرسانی شده اند.
وی بیان کرد: در مدت یادشده 70 حادثه گزارش شده که 56 مورد آن مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است.
وی با اشاره به اینکه یکهزار و 924 حادثه دیده در کل حوادث روزهای اخیر امدادرسانی شده اند گفت: از این تعداد یکهزار و 906 نفر گرفتار در سیل بودند که با خدمات هلال احمر 43 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اسکان یکهزار و 768 نفر در حوادث سه روز گذشته استان خبر داد و افزود: 325 دستگاه چادر، 720 بسته غذایی 48 ساعته، 124 بسته غذایی 24 ساعته و یک بسته غذایی یک ماهه بین سیل زدگان در مناطق مختلف استان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: همچنین یکهزار و 381 تخته پتو، 358 تخته موکت، 337 کیلوگرم نایلون، 50 گالن آب و 500 قوطی کنسروجات توزیع شده است.
شهریاری یادآور شد: 122 تیم عملیاتی با 148 دستگاه در این مدت به مناطق سیل زده اعزام شدند و 414 نفر امدادرسانی را به عهده داشتند.
سامانه بارشی از اوایل هفته جاری تا روز گذشته (سه شنبه) در خراسان جنوبی فعال بود و فعالیت آن روزهای یکشنبه و دوشنبه در سراسر استان شدت گرفت به گونه ای که برخی محورهای اصلی، فرعی و روستایی مسدود شد و خسارات مالی نیز بر جا گذاشت.
بارندگی اخیر استان بی سابقه بوده به طوری که در برخی شهرستان ها تا 100 میلیمتر بارندگی گزارش شده است.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی پیش از شروع بارش ها به حالت آماده باش کامل درآمدند.


٠٩:٢٧ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١١٣٤٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٦خروج