سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از داروهای روان گردان در فردوسبه گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس، سید حسین لاژوردی گفت: کلاس آموزشی پیشگیری از مواد روان گردان توسط مربی طرح ملی پیمان شهرستان فردوس و با مشارکت کانون های دانشجویی دانشگاه پیام نور و پیروزان و اعضای کانون جوانان درمحل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: این کلاس آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان با داروی ریتالین و موارد مصارف پزشکی و مضرات سوء مصرف این دارو برای جوانان برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس با بیان اینکه این دارواغلب برای بهبود کارآیی کاهش خواب و ایجاد سرخوشی مورد استفاده قرار می گیرد گفت: متاسفانه به همین دلیل این دارو به عنوان تقویت کننده حافظه و تسهیل کننده یادگیری توسط دانشجویان در زمان امتحانات مورد مصرف قرار می گیرد.
وی با اشاره به رواج فرهنگ نادرستی که در بعضی موارد خاص داروی ریتالین با تجویز پزشک مصرف می شود و بدنامی و مضرات مواد مخدر را ندارد تصریح کرد: اعتیاد این دارو با موادی چون کراک و هروئین برابری می کند.
لاژوردی خاطر نشان کرد: در پایان کلاس آموزشی با توزیع بروشور در بین شرکت کنندگان، روش های ترک، پیشگیری و جایگزین آن با روش های درست مطالعه ارائه شد.


١٨:١٤ - دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤١١١    /    تعداد نمایش : ٢٤خروج