سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست . امام علی (ع)
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشگاه پیام نور زیرکوه/برگزاری محفل انس با قرآن دانشجویی


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد عابدینی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه اظهار داشت : به منظور آشنایی دانشجویان با اقدامات اولیه امداد و نجات، کانون دانشجویی هلال احمردانشگاه پیام نور زیرکوه اقدام به برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه کرد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.
وی با اعلام اینکه در این دوره اساتید دانشگاه پیام نور زیرکوه نیز حضور داشتند، گفت : امروزه توصیه می شود همه کمک های اولیه را بیاموزند، زیرا هر فرد امکان دارد بطور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیردکه برای کمک به خود یا دیگران به آن نیازمند شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه عنوان کرد : در این دوره دانشجویان روش های عملی و امدادی برخورد با حوادث را آموزش دیده و مباحثی چون تاریخچه هلال احمر، CPR، خفگی ها، ارزیابی مصدوم، مسمومیت ها و گزیدگی، سوختگی و روش های صحیح پانسمان و بانداژ را پشت سر گذاشتند.
وی با بیان اینکه این دوره آموزشی 22 ساعته و15 ساعته بود، اظهار کرد: به افرادی که با موفقیت دوره را پشت سر بگذرانند گواهی معتبر از جمعیت هلال احمر اعطا می شود.
عابدینی بیان کرد: به همت اعضای کانون دانشجویی در نمازخانه دانشگاه، محفل انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی، پرسنل دانشگاه، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد و در پایان مهمانان به ضیافت افطار نیز دعوت شدند.


١٠:٥٩ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٤٠٥٣    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج