خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399
از ابتدای سال جاری انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۴۵۸ مورد حادثه در جاده های استان

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۴۵۸ مورد حادثه جاده ای در سال جاری خبر داد و گفت: این حوادث ۹۳۸ مصدوم برجای گذاشته است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، بر اساس آمارها روزانه در سراسر دنیا هزاران نفر بر اثر تصادفات و صدمات ناشی از آن جان خود را از دست می‌دهند. اهمیت این امر جایی نمود پیدا می کند که ۱۵ نوامبر به عنوان روز گرامیداشت جانباختگان حوادث جاده‌ای نام گذاشته شده تا شاید با سوق دادن توجه شهروندان به آمار این حوادث دلخراش، کاهش سانحه های جاده ای را منجر شود.

خراسان جنوبی هم به واسطه طولانی بودن مسیرها، کمبود استراحت گاه های بین راهی و کویری بودن جاده ها، سالانه افراد زیادی را به کام مرگ می کشاند و بسیاری را هم مصدوم می کند.

بنا به گفته مسئولان تنها در سال جاری ۴۵۸ مورد حادثه در جاده های استان به وقوع پیوسته و متوفیان زیادی هم بر جای گذاشته است.

 انتظار می رود مسئولان برنامه ریزی هایی کارشناسی برای بهسازی مسیرهای مواصلاتی ارائه دهند تا در کنار توجه رانندگان به نکات راهنمایی و رانندگی، شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث جاده‌ای باشیم.

محمدحمزه اسعدزاده، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به بهانه روز جهانی جانباختگان حوادث جاده ای در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث جاده ای سال جاری بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۴۵۸ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.

وی افزود: ۲۷۳ مورد از این حوادث واژگونی، ۴۰ مورد انحراف و برخورد با مانع، ۱۳۰ مورد تصادف رخ به رخ و ۱۵ مورد نقص فنی و حریق بوده است.

اسعدزاده با بیان اینکه این حوادث ۹۳۸ مصدوم داشته است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۲ مورد عملیات رهاسازی در حوادث جاده ای استان انجام شده است.

اسعدزاده از کاهش ۳۹ درصدی ماموریت های حوادث جاده ای در سال جاری خبر داد و گفت: علی رغم کاهش حجم ماموریت ها، کاهش چندانی در تعداد متوفیان نداشته ایم.

وی بیان کرد: متاسفانه سالانه خانواده های زیادی در حوادث جاده ای استان عزادار می شوند که جلوگیری از این امر نیازمند توجه هر چه بیشتر رانندگان به توصیه های پلیس و متولیان است.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *