خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399

۱۵۸ نجاتگر هلال احمر خراسان جنوبی حائز شرایط ارتقاء درجه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۱۵۸ نجاتگر هلال احمر استان در ارزیابی نهمین کمیته ارتقاء درجه نجاتگران استانی، حائز شرایط شرکت در آزمون مهارتی و آمادگی شدند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی بیان کرد: هر امدادگر برای ارتقا به درجه نجاتگری و حضور در پایگاه های جاده ای جمعیت هلال احمر باید 195 ساعت آموزش‌های عمومی و تخصصی را کسب کند.
 
وی ادامه داد: اعضای داوطلب با شرکت در عملیات‌ها و برنامه‌های امدادی و طی دوره‌های ویژه به امدادگر دو، یک و سپس به رده های نجاتگر سوم، دوم، یکم و در نهایت به درجه ایثار ارتقاء می یابند.
 
وی از برگزاری کمیته ارتقای درجه نجاتگران جمعیت هلال احمر استان با حضور نماینده سازمان امداد و نجات به منظور پایش و درجه‌بندی نجاتگران خبر داد و گفت: ۱۵۸ نجاتگر در نهمین کمیته ارتقاء درجه نجاتگران استانی، حائز شرایط شرکت در آزمون مهارتی و آمادگی شدند.
 
رضایی با بیان اینکه از این تعداد ۲۳ نفر خواهر و ۱۳۵ نفر برادر هستند، افزود: این آزمون می‌تواند محکی مناسب برای سنجش آمادگی نیروها و گزینش افراد در عملیات امداد و نجات باشد.
 
وی با اشاره به اهداف رتبه بندی نیروهای امدادی گفت: بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و سنجش میزان مهارت‌های آن ها از جمله اهداف برگزاری آزمون ارتقای درجه است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: اعطا و ارتقای درجه با افزایش توان امدادی نیروها در زمینه جستجو، نجات و آمادگی جسمانی ممکن بوده که این امر فقط با تمرین منظم و علمی حاصل می‌شود.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *