خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

۸ هزار و ۳۶۱ نفر در دورهای آموزشی هلال احمر شرکت کردند

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۸ هزار و ۳۶۱ نفر در ۹ ماهه امسال در ۳۷۴ دوره آموزشی هلال احمر شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ مسلم حسینی اظهار کرد: با توجه به ضرورت برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای کسب آمادگی امداد رسانی در حوادث و بحران‌ها از ابتدای شیوع کرونا تا کنون دوره‌های آموزش هلال احمر با توجه به شرایط موجود به شکل حضوری یا مجازی برگزار شده‌اند.

به گفته وی از این تعداد هزار و ۵۳۰ نفر در ۹۰ دوره آموزش کمک‌های اولیه، هزار و ۳۸۲ نفر در ۸۲ دوره آموزشی مهارت‌های داوطلبی و ۹۱۳ نفر در ۶۰ دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در این مدت هزار و ۵۳۷ نفر در ۶۶ دوره آموزش‌های تخصصی امداد و نجات برای تربیت تیم‌های تخصصی و پوشش پایگاه‌های امداد و نجات شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: ۲۸۵ نفر نیز در ۳۵ دوره آموزش همگانی خانه‌های هلال احمر و دو هزار و ۷۱۲ نفر در دوره‌های آموزش کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ویژه پادگان‌های آموزشی استان شرکت کرده‌اند.

حسینی ادامه داد: علاوه بر این ۷۵۰ هزار نفر مورد در این مدت از آموزش‌های همگانی با هدف آگاه سازی، دوره‌های مبتنی بر نیاز و انتقال پیام‌های آموزشی برای حساس سازی جامعه بهره مند شده‌اند.

 

 
کد خبر 5395296
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *