خراسان جنوبي

یکشنبه 04 آبان 1399
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد؛

ورود هلال احمر به اشتغالزایی/ ایجاد ۲۶۰ کسب و کار خرد در نقاط محروم خراسان جنوبی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای احیای صنایع دستی، طرح کسب و کار خرد در 15 روستا از شهرستان های نهبندان و سربیشه 260 هنرجو تحت پوشش طرح قرار گرفته اند.

 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی در جمع اصحاب رسانه، جوانان را سرمایه های اصلی هلال احمر دانست و افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار عضو جوان به صورت داوطلبانه با جمعیت همکاری دارند.
 
وی با اشاره به عمده فعالیت های انجام شده در نیمه نخست سال جاری بیان کرد: اجرای طرح غربالگری تب سنجی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط سه هزار و ۷۶۵ نفر در ایام نوروز و ماه محرم از جمله اقدامات انجام شده است.
 
موهبتی از اهدای 122 واحد خونی توسط جوانان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و نیاز هر چه بیشتر بیماران به خون و فرآورده های خونی از مردم به ویژه داوطلبان خواستاریم در این امر خداپسندانه شرکت کنند. 
 
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح غمگساران جوان برای ۸۴۰ نفر در استان خبر داد و افزود: این طرح در راستای حمایت روانی و ابراز همدردی با خانواده آسیب دیده و متاثر از کرونا اجرایی شده است.
 
وی برگزاری ازدواج آسان برای 200 نفر، شرکت هزار و ۶۵۰ نفر در برنامه مرتبط با گام دوم انقلاب، برگزاری کارگاه های آموزشی زنجیره اعتیاد برای 520 نفر و برپایی نمایشگاه عکس را از جمله اقدامات انجام شده در شش ماهه سال جاری دانست. 
 
موهبتی برگزاری جشنواره پوپک قصه گو توسط 57 نفر از غنچه های هلال را از دیگر برنامه های اجرایی دانست و گفت: در این جشنواره کودکان کانون غنچه های هلال برای بزرگتر ها اعم از پدربزرگ و مادر بزرگ های شان قصه های مرتبط با اهداف بشردوستانه تعریف می کنند. 
 
وی با بیان اینکه در ۱۱ شعبه هلال احمر، تیم حمایت های روانی (سحر) تشکیل شده است، افزود: این تیم ها در موقعیت های مناسب به انجام فعالیت های بشردوستانه بر محور ایجاد نشاط، شادابی، همدلی و تقویت مشارکت اجتماعی و ارائه آموزش های مرتبط می پردازد. 
 
موهبتی اعزام 11 کاروان نیکوکاری به مناطق محروم را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: حضور کاروان های نیکوکاری در روستاها علاوه بر ارائه خدمات درمانی باعث تزریق روحیه امید به مردم شده که همواره مورد توجه هلال احمر است.
 
‌معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به تاثیر توسعه و ایجاد کسب و کار بر کاهش آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: در راستای احیای صنایع دستی، طرح کسب و کار خرد در 15 روستا از شهرستان های نهبندان و سربیشه برای 260 هنرجو اجرایی شده است.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *