خراسان جنوبي

چهارشنبه 13 اسفند 1399

ناظران سلامت خراسان جنوبی در ۷ هزار و ۷۵۲ مکان حضور یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: اماکن زیر پوشش طرح ناظران سلامت در این استان به هفت هزار و ۷۵۲ مورد رسیده و نظارت ها همچنان ادامه دارد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرضا رضایی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و گروه‌های شغلی فعال در حال اجرا است.
 
وی با بیان اینکه اماکن زیر پوشش طرح ناظران سلامت در این استان به هفت هزار و ۷۵۲ مورد رسیده است و روند نظارت همچنان ادامه دارد، گفت: طرح ناظران سلامت در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر و بسیج با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان اجرایی شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: مرحله اول این طرح از ۱۵ آذر تا پایان آذر امسال در استان اجرا شد و مرحله دوم از اول دی آغاز شد و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد.
 
وی اجرای طرح ناظران سلامت را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا اثرگذار دانست و گفت: در چارچوب این طرح تیم‌هایی متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر و نماینده دانشگاه علوم پزشکی به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی‌ها را برابر دستورالعمل به شبکه بهداشت و هلال احمر گزارش می‌دهند.
 
رضایی ادامه داد: در صورت استمرار رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.
 
وی گفت: این خدمات تاکنون با مشارکت ۲ هزار و ۳۴۲ نفر روز در قالب هزار و ۳۸ تیم در استان خراسان جنوبی ارایه شده است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: خوشبختانه با اجرای طرح ناظران سلامت عادی‌انگاری در اماکن عمومی کاهش یافته و روند ابتلا به کرونا هم در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است که امیدواریم با همراهی مردم این روند ادامه یابد.
 
وی بیان کرد: از آغاز اجرای طرح ناظران سلامت تاکنون ۲۰ هزار و ۲۶۰ نفر از خدمات این طرح در استان بهره‌مند شده‌اند.
 
طرح ناظران سلامت در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای کنترل و مدیریت کرونا همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی اجرا شد.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *