خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399

سولابست در مهد حمایت خیرین/داوطلبان هلال احمر در میدان خدمت رسانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: به دنبال حضور کاروان نذر آب ۳ در سولابست، این روستا مورد توجه خیرین قرار گرفته و خدمات ارزنده ای به خود دیده است.

 
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، سولابست از جمله روستاهای محروم در ۴۲ کیلومتری شهرستان سربیشه بوده که مردمانش زیر تازیانه های خشک روزگار کمر خم کرده اند.
 
خساست ۲۰ ساله آسمان باعث از بین رفتن منابع درآمدی مردم سولابست شده و چهره روستا را خشک و عبوس کرده است.
 
از سویی دیگر نبود امکانات رفاهی و تفریحی باعث شکاف بزرگی بین زندگی روستایی و زندگی شهری شده که این امر نیازمند توجه مسئولان است.
 
نیمه مهر ماه سال جاری کاروانی در قالب نذر آب ۳ مهمان شهرستان سربیشه شد که پرتوهای گرم انسان دوستی اش به سولابست هم رسید. 
 
قدم گذاشتن خیران در این روستای محروم باعث شده تا آفتاب مهربانی ها بر سولابست بتابد و مهربانی های زیادی از سوی این انسان های بزرگ بر خود ببیند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این خصوص بیان کرد: سومین کاروان نذر آب ۳ در ۱۵ مهرماه سال جاری مهمان شهرستان سربیشه شده و در ۱۳ روستا به ارائه خدمات مختلف پرداخته است.
 
محمد رضا رضایی سولابست را یکی از روستاهای محروم و نیازمند توجه دانست و گفت: با توجه به حضور خیرین در سولابست، خوشبختانه تاکنون کمک های زیادی به مردم این روستا شده است.
 
وی با اشاره به عمده خدمات انجام شده بیان کرد: خریداری و تحویل ۵ دستگاه بخاری گازی، ۲۵ دستگاه آبگرم کن و خرید ۴۷ کنتور و انشعاب آب برای اهالی روستا از جمله اقدامات انجام شده است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: خرید ۱۰ کنتور و انشعاب گاز، خرید و نصب ۱۱ واحد تنورگازی و احداث 10سرویس بهداشتی و حمام از دیگر خدمات ارائه شده در روستا بوده است.
 
رضایی با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت های فرهنگی و لزوم توسعه همه جانبه در مناطق محروم، گفت: مراحل مقدماتی برای احداث کتابخانه ای با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع با همکاری خیرین انجام شده است.
 
وی لوله کشی آب، رنگ آمیزی، خرید وایت برد، پرده، بخاری، آبگرمکن برای مدرسه را از جمله خدمات انجام شده در راستای تقویت زیرساخت های فرهنگی روستا دانست.
 
رضایی بیان کرد: توزیع ۲۵۰ تخته پتو، توزیع البسه، کفش، لوازم التحریر و پگ بهداشتی بین تمام خانوارهای روستا هم از دیگر خدمات انجام شده است.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *