خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400

برگزاری کمپین «برای هم بمانیم» در خانه های هلال خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای کمپین آموزشی خانه‌های هلال با هدف آمادگی جوامع محلی و روستایی در مخاطرات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی در نشست ویدئو کنفرانسی با روسای شعب سطح استان، اظهار کرد: کمپین آموزشی «برای هم بمانیم» با مشارکت و حمایت کمیته بین المللی صلیب سرخ و دفتر ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، از 19 دی ماه امسال در استان آغاز شده است. 
 
وی با بیان اینکه علاوه بر آموزش‌های آمادگی در برابر مخاطرات و کمک‌های اولیه، ترغیب و تشویق عموم مردم به واکسیناسیون، از دیگر اهداف اصلی این طرح است، افزود: این اقدام به عنوان یک طرح شاخص و برای فعالیت‌های امدادی، بشر دوستانه و عام المنفعه در روستا‌ها و محلات سطح استان برگزار می شود. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یک هزار خانه هلال در سراسر کشور جهت اجرای این طرح پیش بینی شده است، گفت: همچنین تا پایان طرح 300 دوره آموزشی در خانه های هلال سطح استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود. 
 
وی با اشاره به اینکه کمپین «برای هم بمانیم» در چهار رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اجرا می شود، عنوان کرد: در پایان دوره بالغ سه هزار نفر از آموزش های این طرح بهره مند خواهند شد. 
 
رضایی بیان کرد: پس از پایش وضعیت واکسیناسیون افراد و بعد از گذراندن دوره های آموزشی، آزمون طرح برگزار و برای کسانی که  در این آزمون ها رتبه قبولی کسب کنند، گواهینامه مبتنی بر نیاز محلی صادر خواهد شد. 
 
وی استفاده از بازی‌های آموزشی برای کودکان را از تدابیر آموزشی در این دوره‌ها عنوان کرد و افزود: بازی های برای شناخت کودکان از مخاطرات و آموزش بهترین واکنش آن‌ها در هنگام سانحه طراحی شده است.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *