خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400

برگزاری دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث جاده ای در شهرستان درمیان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان از برگزاری دوره تخصصی جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده ای در شهرستان درمیان خبر داد.

 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، جواد مرادی با اشاره به برگزاری دوره تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث حمل ونقل جاده ای، اظهار داشت: این دوره از 19 دی ماه جاری به مدت 8 روز و با حضور 18 فراگیر در شهرستان درمیان برگزار می شود. 
وی هدف از برگزاری این دوره را تربیت نجاتگر داوطلب برای فعالیت در پایگاه‌های امداد و نجات شهرستان عنوان کرد و افزود: امدادگران در این دوره با مباحث مدیریت صحنه، روش‌های دسترسی به مصدوم، تثبیت مصدوم، رهاسازی و خارج کردن مصدوم، تریاژ، نحوه کار با تجهیزات آمبولانس، آشنایی با خودرو نجات و تجهیزات آن زیر نظر مربیان مجرب استانی و شهرستانی، بهره مند می شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان بیان کرد: جمعیت هلال احمر در برگزاری این چنین دوره‌هایی اهتمام ویژه دارد تا بتوان با پرورش نجاتگران متخصص کمک به افراد گرفتار شده در کمترین زمان انجام شود.
وی با اشاره به اینکه دوره یاد شده با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، گفت: در پایان دوره پس از برگزاری آزمون‌های تئوری و عملی، برای قبول شدگان گواهی صادر می شود.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *