خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399

بانک امانات هلال احمر خراسان جنوبی نیاز مبرم به کپسول اکسیژن دارد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا کپسول اکسیژن و مانومتر از مهمترین درخواست‌های مراجعه کنندگان به بانک امانات هلال احمر استان است که همت خیران را برای تهیه این نیاز مبرم می‌طلبد.

محمدرضا رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارد تا اقلام و تجهیزات پزشکی بلااستفاده مردم را که علاقه‌مند به وقف آن‌ها هستند نگهداری کرده و به بیمارانی که نیازمند این تجهیزات بوده به صورت رایگان امانت بدهد.

وی ادامه داد: ۱۴ بانک تجهیزات پزشکی هلال احمر در استان آماده خدمت و جمع‌آوری کمک خیران هستند که تاکنون ۲۰ کپسول اکسیژن توسط خیران اهدا شده است.

وی بیان کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده اعتبار مورد نیاز برای هر کپسول اکسیژن و مانومتر حدود چهار میلیون تومان است.

رضایی با بیان اینکه ۳۴۰ متقاضی از ابتدای سال جاری تاکنون از خدمات بانک‌های تجهیزات پزشکی بهره‌مند شده‌اند تصریح کرد: تجهیزاتی همچون کپسول اکسیژن، ویلچر، تخت بیمارستانی، واکر، عصا و تشک مواج از مهمترین خدماتی است که به بیماران متقاضی به امانت داده می‌شود.

وی اظهار داشت: در ارتباط با کمک به افراد نیازمند در بحث درمان از ابتدای سال ۲۵۳ پرونده مددجویی مورد ارزیابی قرار گرفته که برای درمان و تهیه داروی بیماران نیازمند ۶۱۹ میلیون و ۳۱۱ هزار ریال اختصاص یافته است.

رضایی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات مربوط به کرونا را مرتفع کند تاکید کرد: رهایی از کرونا و ایجاد سلامت نیازمند عزم همه جانبه از سوی مردم و مسوولان است که تهیه تجهیزات پزشکی توسط خیران کمک شایانی به این حوزه می‌تواند باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: هلال احمر از ابتدای شیوع ویروس کرونا همانند گذشته پای کار بوده که ادامه این روند با همراهی مردم تقویت خواهد شد.

۱۴ بانک تجهیزات پزشکی در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *