خراسان جنوبي

چهارشنبه 13 اسفند 1399
در ۱۱ ماهه گذشته انجام شد؛

امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۹۷۷ حادثه/ کاهش ۳۷ درصدی حوادث

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی نیروهای هلال احمر استان به ۹۷۷ مورد حادثه در ۱۱ ماهه گذشته خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد رضا رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات امدادی هلال احمر در سال جاری بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون نیروهای هلال احمر به 977 مورد حادثه، امدادرسانی کرده اند.
 
وی ادامه داد: مجموع کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است.
رضایی بیان کرد: شهرستان قاین با 157 مورد، سربیشه 139 مورد و نهبندان 121 مورد حادثه بیشترین وقوع حوادث سال جاری را داشته اند. 
مدیرعامل جعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین 62 درصد از مأموریت‌های سال جاری در حوادث جاده‌ای، 16 درصد حوادث شهری، 10درصد سیل و آبگرفتگی، پنج درصد کوهستان و هفت درصد در دیگر موارد بوده است.
رضایی با بیان اینکه در مأموریت‌ های11 ماهه سال جاری به چهار هزار و807 مورد حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 درصد کاهش داشته است. 
وی اظهار کرد: 35 درصد از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، 40 درصد در حوادث سیل و آبگرفتگی، 16درصد حوادث شهری و 9 درصد در دیگر حوادث خدمات گرفته اند.
وی با بیان اینکه سه هزار و 974 نیروی عملیاتی در قالب هزار و547 تیم به این حوادث امدادرسانی داشته اند، افزود: همچنین هزار و 455 دستگاه خودرو شامل 909 دستگاه آمبولانس و 546 دستگاه خودرو نجات در این حوادث به کارگیری شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: طی این مدت چهار سورتی پرواز هم برای نجات یک حادثه دیده در ارتفاعات میغان طبس انجام شده است.
رضایی با بیان اینکه در این مدت 208 نفر توسط پایگاه‌های هلال احمر اسکان داده شده اند، گفت: همچنین 153 مورد عملیات فنی رها سازی در حوادث ترافیکی انجام شده است.
وی اظهار کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی برای بهرمندی از خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته یا به نزدیک ترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *