خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400

آماده باش نیروهای امدادی هلال احمر خراسان جنوبی برای امدادرسانی به حوادث سیلاب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: 39 تیم امدادی هلال احمر در راستای امدادرسانی به حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در آماده باش کامل هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی با اشاره به هشدار قرمز هواشناسی، بیان کرد: 140 نیروی هلال احمر در قالب 39 تیم امدادی در 24 پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم واکنش سریع و دو تیم آنست(سگ های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.
 
وی با بیان اینکه 22 تیم پشتیبان در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: 46 دستگاه خودرو شامل خودروی نجات، آمبولانس و ده دستگاه موتور تریل نیز جهت امداد رسانی به حوادث احتمالی آماده به‌کارگیری است.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواست: در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها قرار نگیرند و از سفر های غیر ضرور بپرهیزند.
 
وی ادامه داد: با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده ها، رانندگان ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.
 
رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *