خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399
طی ۵۰ ساعت آموزش؛

۱۰ امدادگر در شهرستان درمیان مباحث تخصصی نجات در حوادث را فرا گرفتند

رئیس جمعیت هلال احمر درمیان از برگزاری دوره تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه ۱۰ امدادگر برادر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ جواد مرادی، رئیس جمعیت هلال احمر درمیان از برگزاری دوره تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه امدادگران برادر شهرستان خبر داد و افزود: در راستای این دوره، ۱۰ نفر از امدادگران طی مدت 50 ساعت آموزشی به صورت تئوری و عملی آموزش های لازم را فراگرفته اند.
وی شرح وظایف امدادگر، مدیریت صحنه، آشنایی با تجهیزات نجات در حوادث جاده ای، دوک چینی و تثبیت فیزیکی منطقه خطر را از جمله محورهای آموزشی دوره دانست و افزود: تریاژ در حوادث، ارزیابی و تثبیت وضعیت پزشکی مصدوم، کاربری کارگاه های نجات، رها سازی و خارج کردن مصدوم، تجهیزات آمبولانس و نحوه کاربری و حمل تخصصی مصدوم از دیگر مباحث آموزشی این دوره بوده است. 
مرادی آموزش تخصصی و افزایش کارایی امدادگران در ماموریت ها و عملیات های امدادی را از جمله اهداف برگزاری دوره دانست و افزود: ورود امدادگران به درجه نجاتگری و هموار شدن مسیر پیش نیاز برای ورود به پایگاه های امداد و نجات بین شهری جمعیت از دیگر اهداف این دوره تخصصی بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر درمیان با اشاره به اهمیت آموزش های تخصصی بیان کرد:  جمعیت هلال احمر همه ساله با برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات، نیروهای متخصص را برای خدمت رسانی درحوادث آموزش می دهد.
بنا به گفته وی در پایان دوره، آزمون عملی و کتبی برای داوطلبان برگزار و به آن دسته از امدادگرانی که موفق به کسب نمره قبولی شدند، گواهینامه دوره تخصصی اعطاء می شود.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *