خراسان جنوبي

چهارشنبه 13 اسفند 1399
رئیس جمعیت هلال احمر سرایان خبر داد

وقوع ۷۲ درصد حوادث سال جاری شهرستان سرایان در بستر جاده ها

رئیس جمعیت هلال احمر سرایان گفت: از ابتدای سال جاری ۶۱ مورد حادثه در سرایان رخ داده که ۷۲ درصد آن ها جاده ای بوده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ محمد بارانی، رئیس جمعیت هلال احمر سرایان ظهر سه شنبه در حاشیه برگزاری مانور جاده‌ این شهرستان بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶۱ مورد حادثه در سرایان به وقوع پیوسته که از این تعداد ۴۴ مورد حوادث جاده‌ای بوده است.
 
وی با بیان اینکه ۷۲ درصد حوادث سال جاری در جاده ها رخ داده است، اظهار کرد: پنج مورد از این حوادث مربوط به انحراف و برخورد با مانع و ۱۴ مورد تصادف بوده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر سرایان ادامه داد: همچنین دو مورد از حوادث جاده ای به دلیل نقض فنی خودرو رخ داده و ۲۳ مورد هم به صورت واژگونی بوده است.
 
بارانی با بیان اینکه این حوادث ۱۱۰ حادثه دیده داشته است، افزود: با تلاش نیروهای امدادی ۱۱ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است. 
 
وی با بیان اینکه ۱۴۶ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۶۴ تیم امدادی به این حوادث امداد رسانی داشته اند، گفت: همچنین ۶۴ خودروی امدادی شامل ۴۳ دستگاه آمبولانس و ۲۱ خودروی نجات در امدادرسانی ها به کارگیری شده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر سرایان با اشاره به مانور جاده ای سرایان بیان کرد: آمادگی بیشتر و بهبود کیفی عملیات امدادرسانی از جمله اهداف این مانور بوده است.
 
بارانی ارزیابی توان و قابلیت دستگاه های امدادی در آیتم های مختلف اعم از اطلاع رسانی، هماهنگی و سرعت عمل را از دیگر اهداف مانور دانست و گفت: اجرای اینگونه از برنامه ها باعث بررسی آسیب ها و چالش های موجود و افزایش هماهنگی بین دستگاه های امداد رسان در راستای کاهش صدمات مالی و جانی در سطح راه ها می شود.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *