خراسان جنوبي

چهارشنبه 13 اسفند 1399
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

مانور زلزله فرضی به بزرگی ۶.۳ ریشتر در قاین برگزار شد

معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری مانور زلزله فرضی به بزرگی ۶.۳ ریشتر در شهرستان قاین خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از اجرای مانور زلزله فرضی به بزرگی ۶.۳ ریشتر در روستای فیروزآباد قاین اظهارکرد: ارزیابی آمادگی امدادگران و نجات‌گران در مواجه با حوادث طبیعی از جمله اهداف برگزاری این مانورها است.
 
وی با بیان اینکه در این مانور به محض اعلام حادثه از سوی مردم یک تیم ارزیاب به محل وقوع حادثه اعزام شد، بیان‌کرد: پس از ارزیابی، دو تیم نجات در آوار با امکانات پنوماتیک و هیدورلیک به منطقه اعزام و یک تیم پشتیبان نیز در مرکز اداری مستقر شد.
 
اسعدزاده با بیان اینکه برابر ارزیابی‌ها در این مانور براساس وسعت حادثه ۱۰ خانوار در بافت قدیم روستای فیروزآباد قاین مورد خسارت واقع شدند، گفت: این حادثه فرضی سه مصدوم بر جاگذاشت که به چادر از قبل تعیین شده تریاژ منتقل و در نهایت به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
 
معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه و دیگر اعضای کارگروه امداد و نجات در این مانور همکاری داشتند، اظهار کرد: این مانور با حضور شش تیم تخصصی و به کارگیری ۱۰ دستگاه خودروی امدادی برگزار شد.
 
محمد کریمی فرماندار قاین نیز در این بازدید گفت: کشور ما در دهه‌های اخیر زلزله‌های متعددی را تجربه کرده است که مرگبارترین آنان زلزله‌های رودبار، بم و کرمانشاه در همین سال‌های اخیر بوده است.
 
وی بیان‌کرد: در این راستا انجام مانورهای زلزله و شناسایی نقاط ضعف و قوت در امدادرسانی یکی از ضروریات است که در کارگروه‌های بعد از مانورها مشخص می‌شود.
 
فرماندار قاین ادامه‌داد: ما در خراسان‌جنوبی با حوادثی چون زلزله، طوفان و گاه سیل رو به رو هستیم که باید با اقداماتی در قبل از حوادث به مردم در قبال ایمنی از بلایای طبیعی اطمینان خاطر بدهیم که یک نمونه آن ساخت خانه‌های ایمن است.
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *