خراسان جنوبي

چهارشنبه 13 اسفند 1399
در راستای اجرای مانور زلزله انجام شد؛

بهره مندی ۱۰۰۰ داوطلب هلال احمر خراسان جنوبی از آموزش های پناهگیری ایمن در زلزله

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با اجرای مانور زلزله در ۲۱ بهمن ماه جاری، هزار داوطلب هلال احمر در استان، آموزش های تمرین پناهگیری ایمن در زلزله را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای مانور زلزله در روستای دستگرد، بیان کرد: بمناسبت دهه مبارک فجر در ۲۱ بهمن ماه جاری همزمان با سراسر کشور مانور زلزله در ۱۱ خانه هلال خراسان جنوبی اجرایی و هزار داوطلب آموزش های ارائه شده را فراگرفتند. 
 
وی با اشاره به تاسیس ۸۰ خانه هلال در روستاهای استان اظهار کرد: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، افزایش آگاهی مردم در مورد زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله در مناطق روستایی از جمله اهداف برگزاری این برنامه بود. 
 
رضایی ایجاد فرهنگ ایمنی در برابر زلزله را از دیگر اهداف برگزاری این مانور دانست و افزود: این مانور با شعار ایران آماده در خانه های هلال کشور برگزار شده است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: تمرین پناهگیری ایمن در این مانور در دو مرحله پناه گیری صحیح و خروج از محل (تخلیه و رفتن به فضای باز) اجرایی شد. 
 
رضایی با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح توان امدادگران در رسیدگی به حوادث گفت: آمادگی کامل برای مقابله با بلایا ضرورتی انکار ناپذیر بوده و باید میزان آمادگی خود را جهت پوشش هر نوع حادثه ای بالا ببریم.
 
وی ادامه داد: برگزاری مانورهای زلزله، اعلامی برای آمادگی نیروهای امدادی در هنگام وقوع زلزله و ارزیابی توان عملیاتی آنها است.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *