خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399

۲۴۶۰ بسته غذایی هلال احمر بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در مرحله سوم رزمایش کمک های مومنانه دو هزار و ۴۶۰ بسته غذایی به ارزش ریالی ۹۰۰ میلیون تومان بین محرومان توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی صبح سه شنبه در مراسم رونمایی از ۲۴۰۰ بسته معیشتی برای توزیع بین متاثرین از کرونا ویروس در استان با اشاره به شیوع کرونا در استان بیان کرد: ورود این ویروس در استان همانند دیگر نقاط کشور ضربه های زیادی به ابعاد مختلف جامعه اعم از اقتصادی و بهداشتی وارد کرده است‌.  
 
وی انجام خدمات بشردوستانه بدون در نظر گرفتن محدودیت های دینی، اقلیتی و مذهبی را از اهداف ذاتی هلال احمر دانست و افزود: کمک به نیازمندان در زمان بحران و غیر بحران از مهم ترین رسالت های  این جمعیت بوده که در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند. 
 
رضایی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با کرونا بیان کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در استان اقداماتی اعم از ضدعفونی معابر و اماکن عمومی، توزیع بسته های معیشتی، اجرای طرح آمران سلامت و کنترل سلامت مسافران در ورودی شهرها انجام  شده است. 
 
وی اظهار کرد: کمک های هلال احمر در عصر کرونا حول سه محور‌ شامل ارائه خدمات بهداشتی، توزیع کالاهای بهداشتی و تهیه کپسول اکسیژن و رزمایش کمک های مومنانه  انجام می شود.  
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ کپسول اکسیژن توسط خیرین تهیه شده و در اختیار بانک امانات پزشکی قرار گرفته است، گفت: از خیرین و مردم نوعدوست خواستاریم با پیوستن با کمپین دست یار و اهدای نفس به نیازمندان تنفسی باری دیگر ما را همیاری کنند. 
 
وی با اشاره به رزمایش کمک های مومنانه بیان کرد: در مرحله اول و دوم این رزمایش بیش از پنج هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شده است.
 
رضایی افزود: همچنین طی مرحله سوم این رزمایش دو هزار و ۴۶۰ بسته غذایی به ارزش ریالی ۹۰۰ میلیون تومان بین محرومان توزیع می شود. 
 
وی از ورود هلال احمر در اجرای پروژه های زیرساختی روستاهای محروم خبر داد و افزود: سولابست از جمله روستاهایی بوده که با ورود خیرین، مشارکت هلال احمر و همکاری مردم خدماتی اعم از لوازم زیستی، معیشتی و  زیرساختی دریافت کرده است. 
 
رضایی با بیان اینکه ۱۲ باب سرویس بهداشتی و حمام و یک باب کتابخانه در این روستا در حال احداث است، افزود: همچنین ۴۷ انشعاب کنتور گاز برای روستاییان خریداری و توزیع شده است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در راستای ارائه خدمات زیرساختی و انجام پروژه عمرانی در روستای سولابست هزینه می شود. 
 
وی جوانان را سرمایه های اصلی جمعیت هلال احمر دانست و اظهار کرد: هلال احمر با استفاده از این ظرفیت عظیم، در راستای لبیک به فر مایشات رهبر فرزانه انقلاب در خدمت به محرومان از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *