خراسان جنوبي

یکشنبه 04 آبان 1399
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

۱۳ روستای محروم سربیشه زیر چتر حمایت کاروان نذر آب ۳ خراسان رضوی

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سومین کاروان نذر آب ۳ از دوشنبه ۱۴ مهرماه جاری وارد سربیشه شده و به ۱۳ روستای محروم خدماتی ارائه می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ احمد بخشی، معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به خشکسالی های چند ساله در خراسان جنوبی بیان کرد: خشکسالی ها سبب شده است جمعیت هلال احمر در قالب کاروان نذر آب سلامت به مناطق محروم خدمت رسانی کنند.
 
وی با بیان اینکه تاکنون دو شهرستان در خراسان جنوبی میزبان کاروان نذر آب ۳ بوده اند، گفت: سومین کاروان نذر آب ۳ در ۱۳ روستای شهرستان سربیشه که به دلیل قهر طبیعت با محرومیت دست و پنجه نرم می کنند، به ارائه خدمت پرداخته است. 
 
بخشی از ارائه خدماتی به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به نیازمندان سربیشه خبر داد و افزود: کاروانی متشکل از ۳۰ نفر در بخش های درمان، تیم سحر، تدارکات و پشتیبانی به ارائه خدمات مختلف درمانی، آموزشی و فرهنگی می پردازد. 
 
حجت الاسلام احمد نجمی پور، امام جمعه شهرستان سربیشه بیان کرد: جمعیت هلال احمر افسران و امدادگرانی هستند که کار آنان بسیار ارزشمند و جهادی است.
 
وی به کاروان نذر آب اشاره کرد و افزود: نذر آب یکی از طرح های خوب هلال احمر بوده  که در نقاط محروم استان اجرایی می شود.
 
 امام جمعه شهرستان سربیشه خواستار ارائه آموزش های مقابله با کرونا به مردم محروم استان شد و افزود: سلامت و درمان مهم ترین نیاز مردم سربیشه بوده که می طلبد در برنامه های نذر آب ۳ مورد توجه قرار گیرد.
 
میرزاجانی، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سربیشه بیان کرد: اگرچه دولت در زمینه بهداشت و درمان با اجرای طرح تحول سلامت خدمات خوبی انجام داده اما جبران عقب ماندگی های موجود نیازمند همکاری دیگر دستگاه های اجرایی است.
 
وی از وجود ۲۴۷ روستا در حوزه سربیشه خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از ۷۵ روستا با تانکر سیار آبرسانی می شود.
 
نماینده سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور هم با اشاره به فعالیت کاروان نذر آب ۳ در سربیشه گفت: در این کاروان  ۶۵۰ قلم داروی رایگان به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع می شود.
 
حسن اکبری با اشاره به بیماری های شایع در سربیشه بیات کرد: به دلیل استفاده از لبنیات محلی، تب مالت مهم ترین بیماری شایع در مناطق روستایی سربیشه است.
 
نماینده سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: مقرر شده آن دسته از تمامی بیمارانی که به دلیل فقر مالی نمی توانند هزینه درمان را پرداخت کنند، تمامی فرایند درمان بیمار را در تهران دنبال کنیم.
 
اکبری با اشاره به اقدامات هلال احمر در راستای انجام اقدامات مردمی بیان کرد: طی سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری و بین آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی توزیع شده است.
 
گفتنی است؛ در قالب فعالیت سومین کاروان نذر آب ۳، ۵۵۰ بسته حمایتی از خراسان رضوی بین نیازمندان شهرستان سربیشه توزیع شد.
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *