خراسان جنوبي

سه شنبه 07 بهمن 1399
توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر؛

طرح آمران سلامت در خراسان جنوبی اجرایی می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح آمران سلامت در خراسان جنوبی خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی با اشاره به شیوع کرونا در کشور و استان بیان کرد: با توجه به شرایط موجود و شیوع روزانه کرونا، مبارزه با این ویروس رسالتی همگانی بوده که می طلبد مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه تاکنون اقدامات زیادی در میدان مبارزه با این ویروس توسط جمعیت هلال احمر انجام شده است، گفت: ضدعفونی معابر، تب سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و ارائه آموزش های مقابله با ویروس در نقاط مختلف از جمله اقدامات انجام شده است.
 
رضایی از اجرای طرح آمران سلامت در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این طرح با هدف ترویج و نهادینه کردن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم اجرایی می شود. 
 
وی اظهار کرد: همچنین ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی، حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و توسعه آموزش‌های همگانی از دیگر اهداف این طرح است. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، داوطلبان و جوانان هلال احمر در سطح شهرهای استان به ارائه خدماتی پیرامون قطع زنجیره انتقال کرونا می پردازند. 
 
رضایی راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی را از جمله فعالیت های این تیم ها دانست و گفت: امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است.
 
وی با بیان اینکه از شهروندان خواستاریم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند، اظهار کرد: قطع زنجیره این ویروس ناشناخته نیازمند عزمی همگانی بوده که باید مورد توجه تمامی اقشار جامعه قرار گیرد.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *