خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400

برنامه‌های آموزشی جمعیت هلال‌احمر در هجدهمین سالگرد زلزله بم اعلام شد

برنامه‌های ویژه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر به مناسبت سالگرد فاجعه زلزله بم، از امروز یکم دی‌ماه با برپایی دوره آموزشی تربیت مربی در دو رشته جست‌وجو و نجات کوهستان و امداد و نجات حمل‌و نقل (جاده‌ای) در مرکز آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر کرمان آغاز شد. دیگر برنامه‌های آموزشی ویژه هجدهمین سالگرد زلزله بم نیز در دو بخش همگانی و تخصصی در سطح ملی تدارک دیده شده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهراب شریفی سده معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: مانور سراسری پناه‌گیری برای بیش از 6 هزار خانه‌هلال در سراسر کشور از مهم‌ترین اقدامات اداره‌کل آموزش‌های همگانی این معاونت است که به مناسبت سالگرد زلزله بم برگزار خواهد شد.

او افزود: کمپین بزرگ « برای هم بمانیم» با همکاری خانه‌های هلال، دفتر تهران کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف پیشگیری از مخاطرات طبیعی و بیماری کووید19 از دیگر اقدامات اداره کل آموزش‌های همگانی در یادبود درگذشتگان  فاجعه بم است.

شریفی سده همچنین از آغاز طرح « چله‌نشینی امدادی» کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات خبر داد. علاقه‌مندان می‌توانند از تاریخ 5 دی‌ماه، سالروز زلزله ویرانگر بم، به مدت چهل شب، صفحه رسمی جمعیت هلال احمر در اینستاگرام را دنبال کنند و پس تماشای چهل قسمت از ویدیوهای آموزشی چله‌نشینی امدادی، آزمون مربوطه برگزار و گواهینامه معتبر صادر خواهد شد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از آغاز دوره آموزش تخصصی تربیت مربی با ظرفیت 60 نفر در دو رشته امداد و نجات حمل‌ونقل (جاده‌ای) و جست‌وجو و نجات در کوهستان خبر داد و گفت: این دوره آموزشی از امروز تا 6 دی‌ماه جاری در مرکز آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر کرمان برگزار می‌شود.

او افزود: نجاتگران حاضر در این دوره، ضمن ادای احترام در مزار سردار سلیمانی در شهر کرمان به شهر بم عزیمت می‌کنند و با حضور در قبرستان این شهر به درگذشتگان فاجعه زلزله 5 دی 1382 ادای احترام خواهند کرد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *