خراسان جنوبي

سه شنبه 28 دی 1400

امداد رسانی به 349 حادثه دیده سیلاب در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به 349 نفر در 4 شهرستان در پی وقوع سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رضا رضایی با اشاره به تداوم بارش ها در سطح استان، اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته امدادرسانی به حوادث سیلاب در چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، خوسف و بیرجند انجام شده است.
وی با بیان اینکه طی این مدت به 349 نفر حادثه دیده امداد رسانی شده است، افزود: بیشتر حوادث آبگرفتگی منازل و گیرافتادگی خودروها در مسیر سیلاب بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امدادرسانی ها همچنان ادامه دارد، گفت: تا کنون 52 نیروی عملیاتی در قالب 26 تیم با انواع تجهیزات امدادی به محل حوادث اعزام شده اند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه حوادث خسارت جانی در بر نداشته است، گفت: 4 دستگاه چادر در نهبندان و خوسف بین حادثه دیدگان توزیع شده است.
رضایی ادامه داد: طی این مدت نیروهای عملیاتی هلال احمر در 12 نقطه استان ازجمله شهرنهبندان، روستاهای اسداباد، چهار فرسخ، خان شرف در شهرستان نهبندان، کلاته مدلاله، کلاته کرمانی، کلاته حیات، روستای رزق و گورید بالا در شهرستان سربیشه، روستای ماژان و مسیر روستای قلعه زری در شهرستان خوسف و روستای قطار گز در شهرستان بیرجند امداد رسانی داشته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شرایط نامساعد جوی از شهروندان خواست: در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها قرار نگیرند و از سفر های غیر ضرور بپرهیزند.
 وی ادامه داد: با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده ها، رانندگان ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.
رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *